Powrót

Zabawki z rolek papieru toaletowego

spędzaj czas razem z dzieckiem

Każdy, kto chodził do przedszkola, z pewnością pamięta zajęcia plastyczne, w czasie których często powstawały cuda niemal z niczego. Do dziś niezwykłe figurki i ozdoby z masy solnej albo wazoniki z glinki wykonywanej z papieru toaletowego i mąki ziemniaczanej stoją u niejednej babci. Teraz kreatywnością można się wykazać, tworząc wraz z dzieciakami fantastyczne zabawki z rolek po papierze toaletowym. Jeśli szukasz pomysłów w tym zakresie, to dobrze trafiłeś.

Jeśli zastanawiasz się, jak odciągnąć maluchy od telewizora czy od ulubionych gier komputerowych, wyczaruj wraz z nimi zabawki z tego, co masz pod ręką. Rolki po papierze toaletowym to podstawa. Do tego przydadzą się farby, papier kolorowy, bibuły oraz klej, nożyczki i wszystkie drobiazgi, z którymi często nie wiadomo, co zrobić. Zatem guziki, koraliki, wstążki, kolorowe pinezki, resztki tkanin – wszystko to pozwoli na cudowną zabawę. Wystarczy odrobina kreatywności, szczypta inspiracji i na stole pojawią się wyimaginowane postacie, zwierzaki, lasy i ogrody, a nawet całe miasta. Oto garść pomysłów, które możesz śmiało wykorzystać.

Las i sad jak z bajki…

Stwórz z dzieckiem las lub ogród z jego ulubionej bajki. Podstawą drzew i krzewów będą oczywiście tekturowe rolki po papierze toaletowym. Natnij je od góry pionowo w dół w dwóch przeciwległych miejscach. Trzy, cztery centymetry zupełnie wystarczą. Następnie pozwól maluchom pomalować je w różne odcienie brązu, szarości, a nawet czerni. Gdy pnie będą gotowe, pora przygotować korony drzew. Z zielonych kawałków brystolu wytnijcie spore kółka. Ich brzegi nie powinny być regularne. Te elementy trzeba pomalować na zielono, a po wyschnięciu wsunąć je w nacięte wcześniej rolki. Jeśli chcesz stworzyć owocowe drzewka, wytnijcie z kolorowego papieru czerwone jabłuszka, żółte gruszki i fioletowe śliwki, a potem przyklejcie je do koron drzew. Role owoców mogą też pełnić guziki, cekiny, pinezki i wszystko to, co podpowie wyobraźnia.

…albo kolorowe miasto

Rolki po papierze toaletowym należy skleić ze sobą, przykładając jedną do drugiej. W zależności od tego, ile rolek zostanie sklejonych, tak szeroki powstanie dom. Następnie pomalujcie je na wybrany kolor, a po wyschnięciu warto domalować okna i drzwi. Kolejnym krokiem jest wyczarowanie dachu. Prostokątny kawałek brystolu składa się na pół i przykleja się go na szczycie przygotowanych wcześniej rolek. Dach trzeba pomalować lub wykleić papierem kolorowym. Takich kamienic można zrobić bardzo wiele. Następnie ustawia się je, tworząc między nimi uliczki i skwery. To wspaniała makieta do zabawy, a dziecięca wyobraźnia szybko wypełni tę przestrzeń ciekawą treścią.

…albo setki innych pomysłów

Z rolek po papierze można zrobić mnóstwo innych zabawek. Każdemu małemu miłośnikowi motoryzacji z pewnością przyda się piętrowy garaż na jego kolekcję samochodzików. Maluchy chętnie przystąpią do tworzenia kwiatowych doniczek właśnie z rolek po papierze, a potem wypełnią je kwiatami z bibuły i kolorowego papieru. Niejednemu dziecku będą się podobać budki na ptaszki albo urocze sowy.

Jedno jest pewne – już od dziś warto zbierać rolki po papierze toaletowym, bo potem wraz z dzieciakami będziecie mogli spędzać miło i kreatywnie czas. Co powstanie z tych rolek? Cóż… ogranicza Was tylko wyobraźnia.